Gdy moi Rodzice zakładali Pracownię 32 lata temu nie wiedzieli, co przyniesie przyszłość i z jakimi zmianami kulturowymi, gospodarczymi i historycznymi przyjdzie im się zmierzyć. Wtedy chcieli projektować i wytwarzać kolorowe, ciekawe w formie i wygodne ubrania, których wszystkim brakowało. Rodzice zawsze uznawali się za prawdziwych rzemieślników, których fascynowały ubrania unikatowe, z charakterem, ręcznie szyte. Ponad wszystko jednak rzetelnie wykonane, z zachowaniem prawideł sztuki krawieckiej, tradycyjnymi, pracochłonnymi metodami i mnóstwem włożonego serca, a jednocześnie w sposób przyjazny środowisku. Dlatego też, w naszej Pracowni nie ma drogi na skróty i każdy nasz płaszcz to rzemieślnicza perełka, dzieło naszych rąk. Podchodzimy indywidualnie do każdego produktu, zaczynając od ręcznie układanego wykroju, by powstał jak najmniejszy odpad, a kończąc na ostatecznym dopieszczeniu produktu poprzez ręczne przyszywanie guzików czy aplikacji.

Zatem kiedy zadajecie sobie pytanie: Kto uszył mój płaszcz, moje ubranie? (Who Made My clothes?) Pamiętajcie: Uszyliśmy go dla Was i z myślą o Was i włożyliśmy w niego całe nasze serce.


Wszystkie nasze płaszcze i kurtki, od projektu do gotowego wyrobu, powstają w naszej pracowni w Poznaniu – w naszym drugim domu – w przyjaznych i godnych warunkach w zgodzie z zasadami Fair Trade. I jesteśmy z tego bardzo dumni. Jak inaczej moglibyśmy kochać nasze płaszcze i oczekiwać, iż Wy je pokochacie? Dobra energia wraca.


Począwszy od produkcji, a skończywszy na dostawie, od początku istnienia Pracowni, działamy przejrzyście i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Znamy naszych dostawców, wspieramy lokalne firmy i promujemy rodzime rzemiosło. Szyjemy ze starannie przez nas wyselekcjonowanych materiałów pochodzących ze zrównoważonej i przyjaznej środowisku produkcji.
W naszej Pracowni wykorzystujemy każdy skrawek materiału. Zgodnie z zasadą Less Waste – u nas nic się nie marnuje lub dostaje drugie życie.

U nas nawet wysyłka płaszczy do naszych Klientów nie odbywa się przez anonimowe centra logistyki. Tak – wysyłką zajmujemy się sami. Opakowanie – wiemy jak marketingowo ważne jest śliczne opakowanie i często zastanawialiśmy się nad tym, by wprowadzić piękne opakowania, by już sam proces odpakowywania był głębokim doznaniem estetycznym. Celowo jednak, wszystkie nasze opakowania są z drugiego obiegu lub z recyclingu, bez zbędnych wypełniaczy, ozdób i nadruków – nie chcemy zwiększać wycinki drzew i zużycia chemikaliów, kiedy można z powodzeniem wykorzystać to, co zostało już wyprodukowane. Mamy nadzieję, że to zrozumiecie.
W Talii wierzymy, że najważniejszy jest Klient, jego oczekiwania oraz bezpośredni kontakt z nim. Właśnie dlatego Rodzicom nie zależało na powiększaniu Pracowni i stracie indywidualnego kontaktu z Klientem. Rodzinny charakter naszej Pracowni jest jedną z najważniejszych zalet i dołożę wszelkich starań, by utrzymać budowany przez lata charakter i klimat.
Zawsze kierowaliśmy się zasadami moralnymi i etycznymi, które są dla nas bardzo ważne. Dzięki temu udało nam się przetrwać czasy, gdy rzemiosło powoli odchodziło w niebyt, jeden po drugim zamykały się lokalne zakłady i pracownie, a wszędzie zagościła taśmowa i zautomatyzowana produkcja.

Dziękujemy, że jesteście z nami i tak jak my cenicie pracę ludzkich rąk. Naszym zdaniem jest ona ważna i nadaje produktom wyjątkowy charakter. A teraz dzięki Internetowi możemy dzielić się naszą pasją, którą są płaszcze, z szerszą publicznością, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Promując tym samym polskie tradycyjne rzemiosło i mając nadzieję, że kolejne pokolenia tak, jak my pokochają dzieła ludzkich rąk.