Jak dobrać rozmiar płaszcza?

Przy każdym modelu podawana jest tabela rozmiarów. Krój płaszcza ma znaczący wpływ na wymiary przypisane do danego rozmiaru. Dlatego rozmiary w danym fasonie nie zawsze są tożsame z rozmiarami w innym fasonie.

Aby wybrać odpowiedni rozmiar, prosimy znaleźć  w tabeli, podawanej przy każdym modelu, taki, który najlepiej odpowiada Twoim wymiarom. Wskazane wymiary odnoszą się do rozmiarów ciała, uwzględniają jednak specyfikę kroju danego modelu oraz fakt, iż płaszcz, kurtka to odzież wierzchnia, pod którą muszą zmieścić się pozostałe elementu ubioru.  Rozmiarówki różnych marek mogą od siebie odbiegać, najlepiej więc dopasować rozmiar polegając wyłącznie na swoich wymiarach.

Jeśli nie jesteś pewna swoich rozmiarów, możesz w łatwy sposób zmierzyć podstawowe wymiary samodzielnie. Dzięki temu lepiej odnajdziesz odpowiedni dla Ciebie rozmiar płaszcza czy kurtki. Jeśli nadal będziesz miała wątpliwości, chętnie pomożemy.

Miarę najlepiej zdejmować na stojąco, centymetrem krawieckim lub papierowym (miękkim). Jeśli nie masz centymetra, możesz posłużyć się po prostu sznurkiem i dopiero potem przykładać sznurek do płaskiej miarki (po zaznaczeniu sobie na nim odległości). Nigdy nie mierzymy siebie płaską miarką ani linijką.

Najlepiej mierzyć się w ubraniu. Płaszcz czy kurtkę nosimy jako warstwę wierzchnią, pod którą muszą zmieścić się bluzka, sweter czy spodnie. Warto też pamiętać, iż w płaszczu czy kurtce powinniśmy czuć się swobodnie. Choć też nie polecamy kupować za dużych płaszczy i kurtek. Czasami lepiej, np. przesunąć guziczki by zyskać centymetr – dwa na obwodzie, niż wybierać większy rozmiar. W niektórych fasonach takie drobne modyfikacje są możliwe.

Płaszcz czy kurtka powinny podkreślać walory naszej sylwetki, równocześnie tuszując niedoskonałości, co z reguły sprowadza się do wyrównania ewentualnych dysproporcji. Odpowiedni efekt można w łatwy sposób osiągnąć krojem, fasonem i właściwie dobranym rozmiarem. Chętnie doradzimy.

W przypadku płaszczy i kurtek najważniejsze są 2 wymiary: obwód biustu i bioder. I tymi wymiarami głównie należy kierować się przy dokonywaniu wyboru rozmiaru. Obwód talii jest wymiarem pomocniczym, gdyż talię zawsze możemy podkreślić dodatkowo paskiem.

OBWÓD W BIUŚCIE – Mierzymy obwód na wysokości środka piersi.

OBWÓD W TALII – mierzymy obwód w najwęższym miejscu talii, mniej więcej na wysokości pępka

OBWÓD W BIODRACH – mierzymy najszersze miejsce poniżej talii, mniej więcej w połowie pośladków.
Żeby odczytać prawidłowy wymiar, złap centymetr w górnej części bioder a potem delikatnie zsuwaj w dół. Przy tej czynności rozluźniaj pętlę centymetra, aby dało się go zsunąć. Właściwe miejsce do zdjęcia miary jest tam, gdzie powstał największy obwód.

W tabeli podajemy również dodatkowe wymiary takie, jak: długość całkowita płaszcza, długość rękawa oraz szerokość ramion.

Długość całkowita płaszcza jest mierzona po linii pleców przez ich środek od końca szyi w dół.

Długość rękawa jest mierzona od miejsca wszycia rękawa (szwu na ramieniu) w dół, po zewnętrznej stronie na ręce umieszczonej wzdłuż tułowia.

Szerokość ramion jest mierzona po linii pleców od miejsca wszycia jednego rękawa do miejsca wszycia drugiego rękawa (w przypadku klasycznie wszywanego rękawa).     

W razie jakichkolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.

office@talia-fashion.pl

+48 61 8488 091