Przy każdym modelu podawana jest tabela rozmiarów. Krój płaszcza ma znaczący wpływ na wymiary przypisane do danego rozmiaru. Dlatego rozmiary w danym fasonie nie zawsze są tożsame z rozmiarami w innym fasonie.

Aby wybrać odpowiedni rozmiar, prosimy znaleźć  w tabeli, podawanej przy każdym modelu, taki, który najlepiej odpowiada Twoim wymiarom. Rozmiarówki różnych marek mogą od siebie odbiegać, najlepiej więc dopasować rozmiar polegając wyłącznie na swoich wymiarach.

Jeśli nie jesteś pewna swoich rozmiarów, możesz w łatwy sposób zmierzyć podstawowe wymiary samodzielnie. Dzięki temu lepiej odnajdziesz odpowiedni dla Ciebie rozmiar płaszcza czy kurtki. Jeśli nadal będziesz miała wątpliwości, chętnie pomożemy.

Miarę najlepiej zdejmować na stojąco, centymetrem krawieckim lub papierowym (miękkim). Jeśli nie masz centymetra, możesz posłużyć się po prostu sznurkiem i dopiero potem przykładać sznurek do płaskiej miarki (po zaznaczeniu sobie na nim odległości). Nigdy nie mierzymy siebie płaską miarką ani linijką.

Najlepiej mierzyć się w ubraniu. Płaszcz czy kurtkę nosimy jako warstwę wierzchnią, pod którą muszą zmieścić się bluzka, sweter czy spodnie. Warto też pamiętać, iż w płaszczu czy kurtce powinniśmy czuć się swobodnie. Choć też nie polecamy kupować za dużych płaszczy i kurtek. Czasami lepiej, np. przesunąć guziczki by zyskać centymert – dwa na obwodzie, niż wybierać większy rozmiar. W niektórych fasonach takie drobne modyfikacje są możliwe.

Płaszcz czy kurtka powinny podkreślać walory naszej sylwetki, równocześnie tuszując niedoskonałości, co z reguły sprowadza się do wyrównania ewentualnych dysproporcji. Odpowiedni efekt można w łatwy sposób osiągnąć krojem, fasonem i właściwie dobranym rozmiarem. Chętnie doradzimy.

W przypadku płaszczy i kurtek najważniejsze są 2 wymiary: obwód biustu i bioder. I tymi wymiarami głównie należy kierować się przy dokonywaniu wyboru rozmiaru. Obwód talii jest wymiarem pomocniczym, gdyż talię zawsze możemy podkreślić dodatkowo paskiem.

OBWÓD W BIUŚCIE – Mierzymy obwód na wysokości środka piersi.

OBWÓD W TALII – mierzymy obwód w najwęższym miejscu talii, mniej więcej na wysokości pępka

OBWÓD W BIODRACH – mierzymy najszersze miejsce poniżej talii, mniej więcej w połowie pośladków.
Żeby odczytać prawidłowy wymiar, złap centymetr w górnej części bioder a potem delikatnie zsuwaj w dół. Przy tej czynności rozluźniaj pętlę centymetra, aby dało się go zsunąć. Właściwe miejsce do zdjęcia miary jest tam, gdzie powstał największy obwód.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, zachęcamy do kontaktu z nami.

[email protected]

+48 61 8488 091